Overwatch World Cup 2019 – A’dan Z’ye Tüm Bilgiler

Espor’da bize Olimpiyatları hatırlatan tek bir oyun olsaydı, bu Overwatch olurdu. Bu yıl dünyanın her yerinden millet, Dünya Kupası şampiyonasında Esporlar için dünyanın en iyi yeri olarak adlandırılma hakkı için mücadele edecekler. Üst üste üç yıl unvan Güney Kore tarafından kazanıldı. Rusya, Çin ve Kanada bir zafere yaklaştı, ancak gerçek lideri yenmeyi başaramadı.

Bu kılavuzda, bir sonraki Overwatch 2019 Dünya Kupası başladığında, hangi oyuncuların başvurması gerektiği, ülkenizden temsilcilerin nerede seçileceği ve daha pek çok şey bulacaksınız. Overwatch League 2019 sezonu hakkında bilgi almak isterseniz de sitemizdeki içeriklerden bilgi sahibi olabilirsiniz arkadaşlar.

Overwatch Dünya Kupası 2019 Ne Zaman Başlıyor ?

Herkesin bir süredir sorduğu soru. Dördüncü turnuva 1-2 Kasım’da Kaliforniya’nın Anaheim kentinde yapılacak . Etkinlik BlizzCon‘da yapılacak. Bu kez şampiyonluk öncekinden daha fazla ulus içeriyor.

Kimler Başvurabilir ?

Blizzard etkinlikte daha fazla ulus görmeye istekli. Böylece şirket rekabet biçimini değiştiriyor. Tüm uygun ülkeler bir komite oluşturabilir ve California’daki açık elemelere katılabilir. Blizzard, sadece sistemlerinde üst sıralarda yer alan 10 takımın seyahat masraflarını karşılamaya hazır . Maddi destek alamayanlar etkinliğe hala katılabilir ancak tüm masraflarını kendileri ödemek zorundadır.

Overwatch dünya kupası 2019 hakkında merak edilen tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Yeterlilik aşaması üç aşamaya ayrılır:

 • 1. aşama (15-24 Mayıs)

Her ülkeden adaylar yarışmaya bireysel olarak başvururlar. Oyuncunun başvurusu kayıt edilir edilmez, her aday benzersiz bir URL alır. Aynı ülkeden oyuncular bu URL’yi etkinliğe istedikleri kadar adayı onaylamak için kullanırlar. Ulusal komitede yeterli aday bulunmuyorsa, Blizzard ülkeyi kalifikasyon aşamasından çıkarma hakkını saklı tutar.

 • 2. aşama (30 Mayıs – 9 Haziran)

En üst sıradaki oyuncuların listesi bir sonraki aşamada yayınlanacaktır. Potansiyel adaylarla aynı ülkeden oyuncular ikinci oylama turuna geçer. Bu kez listeden sadece bir aday seçebilirler.

 • 3. aşama (13 Haziran – 14 Temmuz)

Oyuncuların deneyleri komiteler tarafından organize edilecektir. Takımlar, en fazla 12 oyuncunun final komitesini toplamalarına yardımcı olacak yönergeleri alır. Adayların nihai listesi, doğrulama için Blizzard’a gönderilmelidir. BlizzCon‘a sadece 7 oyuncu katılacak ve 2019 Dünya Kupası’na katılacak.

Turnuva üç aşamadan oluşmaktadır: Ön elemelerGrup aşamasıPlayofflar 

 1. İlk turda, sadece 10 takım grup aşamasına katılmaya hak kazanacak. En yüksek puan alan beş takım otomatik olarak bir sonraki tura geçer. Diğer oyuncular turnuvada kalan son beş yer için savaşmak zorunda kalacaklar.
 2. Aşamada her biri beş takımdan oluşan iki grup var. Her takım grubun diğer üyeleriyle birlikte oynar. Her gruptan en iyi takım Playoff yarı finaline geçecek. Gruptaki diğer en yüksek puan alan iki takım çeyrek finallere geçer.
 3. Playoff’un son etabı , 1. ve 2. yerler için mücadele eden en iyi altı takımı içeriyor. Yarı finalde kaybedilen komitelerin üçüncü sırada yer alması gerekiyor.

Overwatch Dünya Kupası 2019 Sıkça Sorulan Sorular

BlizzCon’a katılan resmi Overwatch Dünya Kupası milli takımının kadrosu kimdir ?

 • Her final takımı altı (6) başlangıç ​​oyuncusu, bir (1) resmi yedek oyuncu, bir (1) Genel Müdür, bir (1) Antrenör ve bir (1) Topluluk Liderinden oluşacaktır.

Blizzcon’daki turnuva formatı nedir ?

 • İlk beş ülke, Grup Aşamasına otomatik olarak katılacak ve diğer tüm Gruplar son beş Grup Aşaması yerleşimi için yarışacak.
 • Grup Aşaması: Kalan 10 takım, her biri beş takımdan oluşan iki gruba ayrılacaktır. Her grupta, takımlar kendi gruplarındaki diğer tüm takımlara karşı tur atlayacak. Her gruptaki en iyi takım doğrudan Playoff Yarı Finallerine yükselecek. Her gruptan ikinci ve üçüncü sırayı alan takımlar Playoff Çeyrek Finalleri’ne yükselecek.
 • Playofflar: İlk altı takım Altın ve Gümüş Madalyaları ödüllendirmek için bir eleme karşılaşması tamamlayacak. Bronz Madalyayı ödüllendirmek için Yarı Finallerden kaybeden iki takım arasında ikinci bir maç yapılacak.

Kim oy kullanabilir ?

 • İyi durumda olan herhangi bir aktif Battle.net hesabı Komite üyelerine ikamet ettikleri ülke için oy kullanma hakkına sahiptir.
 • Ülkelerinde rekabetçi Overwatch® ortamında yeterince üst sıradaki oyuncular, ülkeleri için Antrenör pozisyonu için oy kullanma seçeneğine sahip olacaklar.

Turnuva kuralları nerede ?

 • Yarışma kuralları, oylama aşaması sona erdikten sonra onaylanması için doğrudan nihai Komite ve oyunculara iletilecektir.
 • Ödül detayları, maç formatı vb. Doğrudan bu takımlara iletilen bilgilerin bir parçası olacaktır.

Milli takımın bir parçası olarak katılmak için hangi belgelere ihtiyacım var ?

 • Katılımcılar geçerli bir pasaport kanıtı sağlamalıdır ve pasaportunuz temsil etmeye çalıştığınız ülkeyle eşleşmiyorsa, Blizzard’a, çalıştığınız ülkeden devlet tarafından verilen bir kimlik belgesi kanıtı sunmanız gerekecektir.
 • Katılımcılar, adınızdaki bir Battle.net hesabını iyi bir şekilde kullanmalı ve temsil etmeye çalıştığınız ülkeye kayıtlı ikametgahı kullanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat