Overwatch League 2019 Sezonuna Genel Bakış

Overwatch 2016 yılında piyasaya sürüldü ve pek çok deneme, testlerden geçti. Açıkcası hiç kimse böyle genç bir oyunun popülerliğini bu kadar hızlı kazanmasını beklemiyordu. Overwatch League 2019 sezonu, Sevgililer Günü’nde başladı ve yaz sonuna kadar sürecek. Bu yıl katılımcı sayısı 12’den 20’ye yükseldi ve toplam ödül havuzu 5 milyon dolardan oluşuyor.

Overwatch League 2019 Şampiyonluk Biçimleri

  • Normal sezon

Şampiyonanın bu kısmı 14 Şubat’ta başladı. 28 maçta 20 takım birbirine karşı savaşacak. Normal sezon dört aşamaya yayılır ve her aşamada yedi maç bulunur.

  • All-Star Hafta Sonu

Bu aşama normal sezonun ortasında, ikinci ve üçüncü aşamalar arasında bir yerde gerçekleşecek şekilde ayarlanmıştır. Hafta sonu boyunca, en iyi takımlar diğer üst düzey oyunculara karşı yarışacak.

  • Playoff

Normal sezonun ardından Eylül 2019’da gerçekleşecek. Ancak bu aşama çok uzak olduğu için kesin tarihler hala bilinmiyor. Her neyse, normal sezonun dördüncü aşamasından sonra, Pasifik ve Atlantik bölümlerinin en iyi takımları, bir sonraki sıralamada liderlik edecek olan en iyi dört takımla birlikte sezonun sonunda yarışacak.

Overwatch League 2019'un en popüler takımlarını ve genel bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Overwatch League 2019 Takımlarına Genel Bakış

Overwatch lig sezonunda çok sayıda yetenekli takım yer alacak. Kazanma şansı en yüksek olan üç takımdan bahsedeceğiz, ancak bu sadece büyük takımlar olduğu anlamına gelmiyor.

  • New York Excelsior

Bu ekip tecrübeli oyunculardan oluşmaktadır. 2018’de zaten bir ünvanları vardı ve 650.000 $ kazanmışlardı. Bunun yanı sıra, Açılış Sezonunun ikinci ve üçüncü aşamalarında kazandılar ve grup aşamasında da birinci oldular. Aşama 4 maçlarında ikinci oldular. Sezon boyunca 34-6 genel rekoruyla diğer takımlardan daha iyi performans gösterdiler.  Overwatch League 2019 sezonunun en güçlü takımları arasında gösteriliyorlar.

  • Londra Spitfire

Ekip 2017’de kuruldu, bir şampiyonluk unvanı ve 1,2 milyon dolarlık bir ödülleri var. Açılış Sezon playoff’larında birinci oldu. Toplam kayıtları 24-16 idi ve 5. sırayı aldılar. Bir önceki yıl takım için çok başarılı olmamasına rağmen, neyin yanlış olduğunu anladılar ve Overwatch şampiyonu olmaya hazırlar.

  • Philadelphia Fusion

Bu takım hiçbir bölüm veya şampiyonluk unvanı kazanamadı, ancak buna çok yakındılar. Toplam 525 bin dolar kazandılar ve Açılış Sezonu aşamasında ve Açılış Sezonu ikinci elemelerinde ikinci oldular. Geçen yılın sezonunda 24-16 genel rekorunu Londra Spitfire ile paylaştılar. Ancak, bu yıl takım gerçekten en üst sıralarda yer almaya başladı ve Overwatch League 2019 sezonunun oldukça iddialı takımlarında diyebiliriz.

Overwatch League 2019 sezonunun maçlarının saatlerini ve günlerini resmi adreslerinden bulabilirsiniz arkadaşlar. Bununda dışında desteklediğiniz takımların Twitch yayınlarını izleyerek maçları takip edebilirsiniz. Destek olmak isterseniz de dakikalar içerisinde Paykwik satın alarak favori takımlarınıza bağışlar atabilirsiniz.

Overwatch League 2019 Sezonuna Genel Bakış” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat