League of Legends (LoL) ipuçları ve Stratejileri

Önceki makalelerimizde sizlere League of Legends (LoL) oyunu hakkında detaylı bilgileri paylaşmıştık. League of Legends (LoL) Nasıl Oynanır ? başlıklı içeriğimizden tüm detayları öğrenebilirsiniz. Sonrasında da bu içeriğimizde oyunda sizlere fayda sağlayacak ipucu ve stratejileri paylaşmak istiyoruz.

Oyunda yer alan farklı özellikler vardır, bunlardan biri de savaş sisidir arkadaşlar. Karartılmış haritanın alanına savaş sisleri denir. Harita vizyonu ekibinizin şampiyonları, taretleri, köleleri ve gardiyanları etrafında verilmiştir. Gardiyanlar, koğuşun haritaya yerleştirildiği alan hakkında ekibinize geçici bir vizyon sağlar. Buna da Wards adı verilmektedir.

LoL ipuçları Nelerdir ?

Ekranınızın köşesindeki mini harita, haritanın geri kalan kısmında gerçek zamanlı olarak neler olup bittiğini göstermektedir. Sık sık göz atmayı unutma, böylece şampiyonların harita üzerinde nerede olduklarını, savaşların nerede gerçekleştiğini rahatlıkla görebilirsiniz.

Daha rahat olduğunuzda, haritanızın kilidini açmak, bakış açınızı yeniden konumlandırmanıza izin verir. Bu, neye bakmak istediğinizi görmek için ekranınızı daha iyi konumlandırabilmenizi sağlar. Eğer şampiyonunuzu kaybederseniz, vizyonunuzu tekrar almak için boşluk tuşuna basabilirsiniz.

LoL oyununda kullanabileceğiniz faydalı ipuçlarını sizlerle paylaştık.

Çok fazla hasar aldığınızda veya satın almak istediğiniz bir öğeye sahip olduğunuzda tekrar üsse dönmeyi unutmayın. Her zaman geri döndüğünüzde, yalnızca sağlık iksirleri alsanız bile, ürün satın almaya çalışın. Taretler, oyunun başlarında çok güçlüdür, şampiyonlar seviye atlamaktan ve eşyaları satın almaktan istatistik kazanır, bu yüzden onlardan atış yapmamaya çalışın.

Zeminde sağ tıklatarak şampiyonunuzu sürekli olarak yeniden konumlandırmak, düşman şampiyonların size yeteneklerle vurmalarını zorlaştırır. İmleçlerinizle üzerlerine tıklayarak yetenekler kullanılabilirken, kısayol tuşunu kullanmak imlecinizi diğer işlemler için konumlandırmanıza ve eylemleri art arda daha hızlı bir şekilde tamamlamanıza olanak sağlar.

LoL Stratejileri Nelerdir ?

İdeal geri çağırma zamanlamaları planlamak için ne kadar altına ihtiyaç duyduğunuzu araştırın ve daha sonra bu miktara sahip olduğunuzu hatırlayın.

Oyunların başlarında, oyuncular minion öldürmeleri ve şampiyon öldürmeleri için kendi şeritlerine bağlı kalmaya meyillidirler. Oyun devam ederken ve taretler devrilirken, takımlar gruplandırılır ve takım dövüşleri olarak adlandırılan 5’e karşı 5’le savaşır.

Düşmanlarınızla ilgili görüşünüzü korumak veya başka bir şeritten ya da ormandan potansiyel bir düşman yok etmek için etrafınızdakileri iyi yönlendirin.Bazı eşyalar diğer eşyalar ile sinerji olur, bu yüzden ideal eşyalarınızın her oyunda nasıl görüneceğini planlayın.

Puan Tablosu Nasıl Kontrol Edilir ?

TAB tuşuna basılı tutmak oyunun puan tablosunu gösterir. Puan tablosunda oyunda şampiyonları, eşyaları, öldürmeleri ve öldürdüğü kölelerinin sayısını görebilirsiniz. Kuleler ve alınan nötr hedefler de gösterilmektedir.

Ekibinizle iletişim kurmak, sohbete bir mesaj göndermek için ENTER tuşuna basarak yazabilirve tekrar ENTER tuşuna basarak sohbet edebilirsiniz. Tüm sohbeti açıp ENTER ve ek olarak SHIFT tuşunu kullanarak, mesajları yalnızca kendi ekibinize gösterebilirsiniz.

League of Legends (LoL) oyununda kullanabileceğiniz faydalı ipucu ve stratejileri en basit şekilde sizlere açıklamaya çalıştık arkadaşlar. League of Legends (LoL), Knight Online gibi onlarca oyunda kullanabileceğiniz Paykwik ödeme sistemi ile sizlerde alışveriş yapmak isterseniz hemen iletişime geçebilirsiniz.

League of Legends (LoL) ipuçları ve Stratejileri” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat