Dota 2’deki Yeteneğini Geliştirmek için En iyi Tavsiyeler

Dota 2‘yi oynayanlar ister normal bir oyuncu olsun, ister profesyonel olsun her zaman daha iyi olmak ister. Her turnuvada sıra dışı yeteneklerini sürekli gösteren en iyi oyuncuları hepimiz izleriz ve şunu düşünüyoruz: “Bunu nasıl yapıyorlar?”

Cevap aslında sandığınızdan çok daha basittir. Aşırı uygulamadan ve belirli uygulamalara bağlı kalmaktan gelir. Bu becerilerin öğrenmesi kolay fakat ustalaşması zor. Bu yüzden bugün en iyi, faydalı yeteneklere ve onları nasıl ustalaştıracağımıza bakacağız. Bunların hepsi çok temel şeyler gibi görünebilir. Gerçek şu ki, muhtemelen iyileştirme için her zaman eksik tarafınız olacak.

Dota 2’de Daha İyi Bir Oyuncu Olmak için Rehberimiz

Espor piyasasının en popüler oyunlarından biri olan Dota 2’de daha iyi bir oyuncu olmak aslında tahmin edilenden daha da kolay. Sizler için hazırladığımız bu 5 adım oldukça basit görünebilir ama uyguladığınız zaman cidden faydasını göreceksiniz. Dilerseniz şimdi o 5 maddelik rehberimize bakalım :

1. İletişimi koruyun

Dota 2 her şeyden önce bir takım oyunudur, bu yüzden doğal olarak, uyumlu davranan takım kazanacaktır. Ve herhangi bir takım performansının anahtarı iletişimdir. Oyunun her aşamasında takım arkadaşlarınızla iletişimi sürdürmek başarının anahtarıdır. Yaptıklarını arkadaşlarına koordine et, düşmanın şeritten kayıp olup olmadığını bildir ve onlardan kaçmalarını iste bu küçük püf noktalar oldukça önemlidir.

Tüm dünyada milyonlarca oyuncunun olduğu çevrimiçi bir oyunda, dilinizi konuşmayan biriyle yüzleşmek zorundasınız. Bu nedenle Valve, oyunun çeşitli yönlerini kapsayan önceden hazırlanmış anahtar komutları iletmenizi sağlayan Sohbet Çarkına sahiptir. Sık sık takım arkadaşlarına mesaj göndermekten korkmayın, dikkatsiz olmak yerine aşırı temkinli olmak çok daha iyidir.

2. Takım her zaman ön planda olmalıdır

Oyunda biraz ilerleme kaydettikten ve kişisel becerinizi geliştirdikten sonra, gösteriş yapmak istersiniz. Bir noktada, kendinizi yenilmez olarak göreceksiniz, ama düşmanlar akıllı oynuyorsa, onları besleyeceğinizi ve hatta oyunu bile bile onlara verebileceğinizi unutmayın.

Dota 2 oyununda yeteneklerinizi nasıl geliştireceğinizi yazımızda ele aldık.

Takımınıza yardım etmeyi bırakıp kendi oyununuzu oynamayı düşünürseniz, yanlış bir şey yapıyorsunuz demektir. Kesinlikle bencil olmayın. Her zaman için takım oyununu ön planda tutun.

3. Haritayı tanıyın

Sadece hangi şeridin hangisi olduğunu bilmeniz, haritayı bildiğiniz anlamına gelmez! Birkaç iyi konum biliyorsanız, sürünen kampları engelleyebilir, net bir görüş açısına sahip olabilir, çete noktalarını kapatabilir ve Roshan’ı çiftliğe sokma girişimlerini görebilirsiniz. avantajlı yüksek zemin konumlarını bilmek, rakibi şaşırtmanıza ve şartlarınızla ilgili dövüşler başlatmanıza izin verir!

4. Rakiplerinizi kontrol edin

Dostlarınızı yakın, düşmanlarınızı daha yakın tutun. Unutma, tıpkı senin gibi, rakiplerin de eşya satın alacak. Bu parçalardan bazıları gerçek bir gamechanger olabilir. İyi bir oyuncu rakiplerinin eşyalarını sürekli kontrol etmelidir.

5. Sakin ol ve oyna!

Dota 2 istatistiği kazanma yüzdesi hakkında ne söylerse söylesin, bazen imkansız olur. Bazen oyunu oynamak stresli ve gerçekten sinir bozucu olabilir. Bu yüzden, olumlu bir tutuma sahip olmak çok önemlidir. Bazen çok kötü bir takıma girersin. Buradaki ipucumuz rahatlamak, son derece sinir bozucu oyuncuları susturmak ve eğlenmeye çalışmaktır.

Muhtemelen kendi oyununu oynarken kaybedeceksin, ama yine de eğlenebilirsin. Bazı yeni taktikler deneyin, kendinize eğlence yaratın ve bir antrenman egzersizi gibi görün. Bunu yaparsanız, yakında oyunun nasıl kolaylaştığını göreceksiniz.

Ve elbette biraz dinlenmeyi de unutmayın. Dota 2 , özellikle doğası gereği rekabetçi bir kişiyseniz, çok bağımlılık yaratan bir hobi olabilir. Bir ya da iki maçtan sonra bir saatlik mola verin, dinlenin.

Bildiğiniz üzere Espor piyasasında birçok farklı oyunlar mevcut. Bunlardan biri de League of Legends (LoL) oyunudur. League of Legends (LoL) ipuçları ve Stratejileri başlıklı içeriğimizden de oyunun püf noktaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Herkese eğlenceli ve keyifli zamanlar dileriz.

Dota 2’deki Yeteneğini Geliştirmek için En iyi Tavsiyeler” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat